Jak na wifi !

 

wireless

 

Pokud máte wireless síť zapnutou v modemu, což poznáte, pokud na něm ve většíně případů i při nečinnosti sítě svítí kontrolka WLAN, můžete síť hledat na Vašem pc.

1. Pokud máte vpravo dole vedle hodin na liště ikonu počítače, mohou být i dva pc za sebou na obrázku, klikněte na ni pravým a v nabídce zvolte PŘIPOJIT K SÍTI.

2. Další možnost, pokud nemáte ikonu pravo dole je. START- NASTAVENÍ- OVLÁDACÍ PANELY- SÍŤ A INTERNET - CENTRUM SÍTÍ A SDÍLENÍ které je už na obrázku a po levé straně klikněte na PŘIPOJIT K SÍTI, nebo přímo uprostřed obrazovky může být připraveno ke kliknutí PŘIPOJIT K SÍTI.

 

3. Další možností je klik na START dále volba Připojit (anglicky na obrázku Connect To).

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po kliku na PŘIPOJIT K SÍTI nebo na PŘIPOJIT se objeví okno, ve kterém si ověřte, že je v položce ZOBRAZIT vybráno VŠE a nebo alespoň BEZDRÁTOVÁ SÍŤ. Dále už máte jen seznam sítí. Pokud žádné nevidíte, nebo tam není ta Vaše (v modemu se nastavuje jako SSID jméno sítě), tak klikněte na malé tlačítko dvou šipek proti sobě vpravo - které slouží jako aktualizace seznamu sítí. Pokud tam Vaše síť stále není, a máte po restartu modemu méně jak minutu, dejte mu ještě čas. Pokud ho jiné pc vidí a Váš pořád ne a jiné vidí, nebo pokud se k síti nejde připojit, či máte jakékoliv potíže se sítí, je třeba změnit jméno sítě, aby si počítač myslel, že jedná o síť úplně jinou a zárověň hlavně změnit kanál sítě. Doporučuji číslo 3,4,5,6.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si Vaši síť.  a klikněte na PŘIPOJIT  (v ang. connect)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Tento krok nemusí platit vždy, ale doporučuji síť zabezpečovat na šifrování WPA-PSK. V případě, že se připojujeme k zabezpečené síti budeme vyzvání k zadání síťového klíče (klíč se nastavuje při aktivování WiFi sítě přímo v modemu a je nutné si jej neustále pamatovat) . Pokud jej zapomenete, můžete ho opět změnit v modemu při připojení přes síťový kabel, nebo vyresetovat modem do továrního nastavení. Zadejte heslo a dejte PŘIPOJIT.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po kliku na PŘIPOJIT hned probíhá připojování.
Pozn.: síťový klíč se zadává obvykle pouze u prvního připojení a pokud nesouhlasí, vyzve Vás k opětovnému zadání. Pokud stále nesouhlasí, je potřeba jít znovu do modemu a zadat ho znovu, popř. změnit jméno sítě a kanál a celé šifrování.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napíše se, úspěšně připojeno. Můžete kliknout na DOKONČIT  (v ang. CLOSE).

 

Jste připojeni a můžete si zapnout internet a spustit si třeba www.vimevic.cz a přečíst si třeba další návody, nebo si inspirovat nabídkou kategorií a vybrat si dle svého gusta...

Nahoru