
Co stojí za zdražením senior taxi ve Vsetíně? Jízda místo 25 Kč za 30 Kč!
Foto: Depositphotos.com
Ve Vsetíně čeká seniory významná novinka. Služba, na kterou spoléhají tisíce lidí, prochází zásadní proměnou, která slibuje více pohodlí, ale také vyšší cenu.
Vsetínské senior taxi od srpna podraží. Obyvatelé města starší 65 let a zdravotně znevýhodnění, kteří službu pravidelně využívají, si budou muset za jednu jízdu nově připravit 30 korun namísto dosavadních 25. Jde o první zdražení od roku 2018, kdy město tento typ přepravy zavedlo. Kromě vyššího poplatku je ale hlavní změnou nástup nového provozovatele s příslibem lepší kvality služby a většího pohodlí.
Město od nového poskytovatele očekává hlavně modernější vozidla – pohodlné minivany vystřídají dosavadní auta. Právě prostornost a větší komfort jsou pro seniory zásadní, protože často cestují za lékařskou péčí, nákupy nebo na úřady. Změní se i způsob objednávání – nově nebudou objednávky vyřizovat samotní řidiči, ale speciálně školený operátor na dispečinku.

To by mělo vyřešit stížnosti na nedostupnost linky a urychlit celý proces objednávání i administrativy. Telefonní číslo, na které jsou lidé zvyklí, zůstává beze změny. Stejně tak se nijak nemění ani provozní doba – senior taxi bude dostupné v pracovní dny od půl sedmé ráno do pěti odpoledne a o víkendech do pravého poledne.
V praxi tak zůstává základní princip služby zachován, pouze se upravuje její organizace a přidává něco navíc – právě zlepšený komfort a očekávaná spolehlivost. O atraktivitě služby svědčí i čísla: za loňský rok uskutečnili senioři přes deset tisíc jízd. Služba je mezi obyvateli Vsetína velmi žádaná, ale podobně funguje také v dalších okolních městech, například v Kroměříži či nově i ve Zlíně a Valašském Meziříčí. V Otrokovicích se na zprovoznění senior taxi chystají od podzimu letošního roku.